Anasayfa Haberler Apple bükülme şikayetlerine laboratuvar testiyle cevap verdi

Apple bükülme şikayetlerine laboratuvar testiyle cevap verdi [Video]

0 491

Son birkaç gündür teknoloji dünyasının gündemi yeni model iPhone‘ların bükülme problemiyle meşgul. Bu konuda daha önce hiç olmadığı kadar eleştiri ve şikayet alan Apple sonunda cevabını, test laboratuvarını tüm dünyaya açarak verdi.
Şikayetler özellikle Lewis Hilsenteger ’in iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ’ı dayanıklılık testine soktuğu YouTube videolarından sonra bir hayli çoğaldı. Apple artan şikayetlerden sonra, söz konusu sorunla ilgili ilk açıklamasını dün yaptı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ’ı sayısız testten geçirdiğini belirten şirket, detay vermekten de çekinmedi. 3 noktalı bükme testi, basınç testi, kıvrılma testi ve kullanıcı geri dönüşleri gibi birçok farklı aşamadan geçirdiklerini belirten Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ’ın şimdiye kadar en çok test ettikleri cihazları olduğunu ifade etti (Bu sayının 15 bin olduğu söyleniyor.)
Apple kullanıcıların “içini rahatlatmak için” test laboratuvarının kapılarını da açtı. CNBC ’nin görüntülediği laboratuvarda, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ’ın geçirdiği işlemleri görme fırsatına sahibiz. Telefonlarının ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamaya çalışan şirket, bükülme sorunuyla ilgili de çok az şikayet aldığını belirtti. Şirketin pazarlama müdürü Phil Shiller, şimdiye kadar 10 milyonun üzerinde sattıkları cihazlardan yalnızca 9′u için bükülme şikayeti aldıklarını ifade etti. VİDEO Haberde kullanılan görseller The Verge ’den alınmıştır.

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla