Anasayfa Haberler August akıllı kilitle kapıda kalma derdine son

August akıllı kilitle kapıda kalma derdine son [Video]

0 397

Apple ’ın akıllı ev sistemi HomeKit ’i duyurmasının ardından üreticiler yenilikçi ev ürünlerini bir bir kullanıcılarla buluşturuyor. Bu ürünlerden biri de August isimli akıllı kilit sistemi. Kevo ve Danalock cihazlarında olduğu gibi kullanıcıların akıllı telefonları yardımıyla kapılarını kilitlemelerine ve açmalarına olanak sağlıyor.
Akıllı kilit sistemlerine güvenli, basit ve sosyal bir çözüm sunan August ile kullanıcılar evlerinde olmasalar bile belirlediği kişilere kapıları açıp kapatabiliyor. Akıllı telefonlara veya bilgisayarlara yüklenen uygulamalar sayesinde bu işlem kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Bunun için evdeki interneti ve telefonlardaki Bluetooth hizmetini kullanmak yeterli.
4 AA pilden güç alan cihazda örneğin bir çalışan eve girdiğinde uygulama bilgilendirmede bulunabiliyor. Aynı şekilde çalışan evden ayrıldığında ev sahibine bilgi mesajı gönderiliyor. Alüminyum gövesiyle şık bir görüme sahip olan cihazda gümüş, şampanya, koyu gri ve kırmızı olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunuyor. Yemek veya parti organizasyonları için davetiye listesi oluşturmaya da imkan tanıyan August ’ta otomatik giriş için istediğiniz kişileri listeye ekleyip istediğiniz zaman bu kişileri listeden çıkarmak mümkün.
İlk etapta iPhone ve Android ’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışacak August, ilerleyen dönemde BlackBerry ve Windows Phone 8 ’li cihazlarla da kullanılabilecek. 250 dolardan satışa sunulacak cihaz bu yılın sonunda piyasada olacak. VİDEO

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla