Anasayfa Haberler Dünyanın en büyük oyun arşivi satışa çıktı

Dünyanın en büyük oyun arşivi satışa çıktı [Video]

0 548

Oyun kütüphanenize şöyle bir bakıp övündünüz mü hiç? Onlarca, yüzlerce oyun, belki çoğuna dokunamadınız bile? Peki hiç Guinness Rekorlar Kitabı’na girme hayali kurdunuz mu? Eğer kurduysanız bu haber sizin için bir şans olabilir çünkü dünyanın en büyük oyun arşivine sahip olan Michael Thomasson koleksiyonunu satıyor! Geçtiğimiz yıl haberdar olduğumuz Michael Thomasson, 10.607 adet oyunla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti. Geçen kısa sürede oyun sayısını 11.000′e çıkaran Thomasson sadece oyunlara değil onların oynandığı platformlara da sahip. Arşivi sadece PC, PlayStation ve Xbox gibi yaygın oyunlardan oluşmayan Thomasson’da 1995′te Apple tarafından çıkarılan oyun konsolu Pippin bile var!
Thomasson oyunlarının çeyreğinden fazlasının hala ambalajlı olduğunu bu yüzden almayı düşünenler varsa açılmamış oyunlara sahip olacağını söylüyor. Kalanlar elbette açılmış ve oynanmış oyunlar ancak onlar da orijinal kutularında geliyor. Thomasson’ın 25 yılda inşa ettiği bu muazzam arşivi satmaya karar vermesinin sebebi ise ailesine destek olmak istiyor oluşu. Her ne kadar oyunlarda ayrılmak istemese de sorumlulukları olduğunu söyleyen Thomasson’ın arşivinden ayrılma kararı oldukça zor gelişmiş olmalı.
Arşivini açık arttırmaya koyan Thomasson, 9 gün sonra oyunlarını en yüksek fiyatı verene teslim edecek. Şu an 50 bini geçmiş olan açık arttırmayı buradan takip edebilirsiniz. VİDEO

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla