Anasayfa Haberler Dünyanın en gelişmiş kulaklığı Zik’in yeni versiyonuyla tanışın

Dünyanın en gelişmiş kulaklığı Zik’in yeni versiyonuyla tanışın

0 367

AR.Drone ve Bebop gibi oyuncak drone ’ların arkasındaki Fransız Parrot‘ın bu drone ’lar kadar ilgi çeken bir ürünü de Zik kulaklık. Philippe Starck tarafından tasarlanan bu hiper-teknolojik kulaklığı yine Starck ’ın yardımıyla yenileyen Parrot, karşımıza Zik 2.0‘ı çıkardı. Orijinal Zik kulaklığın en sevilen özellikleri Zik 2.0′da da mevcut. Sağ paneli kapasitif özellikte olan kulaklıkta müzik seçimi, ses açma kapama gibi işlemleri yerine getirmek için düğmelerle uğraşmak yerine parmağınızı yukarı-aşağı veya sağa-sola kaydırmanız yeterli. Selefinden 55 gram daha hafif olan bu kulaklıkta, orijinaldeki NFC bağlantı kapasitesiyle birlikte çıkarılabilir pil özelliği korunmuş.
Orijinal kulaklık beş mikrofonla donatılmışken, Parrot Zik 2.0′a sekiz mikrofon birden sığdırmış. Bu mikrofonlar sayesinde çevredeki gürültü düzeyini algılayan kulaklıkta “adaptif gürültü azaltma” özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde kulaklığın ses seviyesi çevre koşullarına göre ayarlayanabiliyor. Yine yeni eklenen sokak modu, çevredeki sesi tamamen kesmeden müzik dinleme imkanı veriyor. Böylece örneğin kalabalık bir sokakta arkanızdan gelen bisikletin veya aniden karşınıza çıkan bir otomobilin sesini duyabilirsiniz. Ayrıca Lou Reed gibi müzisyenlerin hazırladığı özel ayarlar müziğin tadını sonuna kadar çıkarma imkanı sunuyor. Buna ek olarak kendi hazırladığınız modları diğer kullanıcılarla paylaşma seçeneğine de sahipsiniz.
HD ses kalitesine destek veren Zik 2.0, HD yayın yapan cihazların ses kalitesinden faydalanmayı sağlıyor. 18 saate kadar giden şarj süresiyle de kullanıcıları etkileyen bu kulaklık, altı farklı renk seçeneğiyle geliyor. Kasım ayında 399 dolardan satışa çıkacak olan Zik 2.0 kulaklık, yurtdışında Apple mağazalarında da satılacak. Teknolojisever bünyelerin bayıldığı bu kulaklık sonunda Türkiye ’ye de gelir mi dersiniz?

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla