Anasayfa Haberler Giyilebilir ve bükülebilir akıllı telefon Portal

Giyilebilir ve bükülebilir akıllı telefon Portal

0 371

Indiegogo üzerinden 300 bin dolar toplayıp üretim aşamasına geçmeyi amaçlayan Portal, giyilebilir ve bükülebilir yapısıyla oldukça dikkat çekiyor. Aslında bir akıllı saat prensibi ile kullanılan Portal, dirseğe kadar uzanan iddialı büyüklüğü ile akıllı saat yerine “giyilebilir akıllı telefon” olarak konumlanmış. Ürün bükülebilir yapısı ile hedefteki bağış miktarına ulaşabilirse akıllı telefon dünyasına ilginç bir yenilikle giriş yapacak gibi görünüyor. 3 gün içinde toplanan miktar 13 bin dolara yaklaşmış durumda. Peki bu prototip cihazın özellikleri neler?
6 inç TFT ekranla gelen Portal, 4,8 mm ’lik kalınlığıyla dikkat çekiyor. Büyük kayışlara sahip ve uzunluğu da 137,4 mm. Geliştiricisinin açıklamasına göre 2 GB RAM, özelleştirilmiş Android işletim sistemi, 3200 mAh pil ve 64 GB dahili depolama kapasitesi gibi özellikleri teknolojisinin çekirdeğini oluşturuyor. Yeşil, kırmızı gibi renk alternatifleri bulunan su geçirmez özellikli ürün, aynı zamanda kablosuz olarak şarj oluyor.
Gerekli bağış toplanabilirse 2015′in temmuz ayında seri üretime geçmesi ve 349 dolardan satışına başlanması öngörülüyor. Cihazın Indiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla