Anasayfa Haberler Para Çekmek İçin Atm’ye Dokunmaya…

Para Çekmek İçin Atm’ye Dokunmaya…

0 460

 Denizbank, mobil cüzdanı fastPay ile sesle para gönderme özelliğinden sonra dünyada bir ilk olarak ATM’lerden sesle para çekme özelliğini de hayata geçirdi.DenizBank, mobil cüzdan uygulaması fastPay’e yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

fastPay; sesle para gönderme özelliğinden sonra dünyada ilk niteliğinde olan yeni hizmetiyle ATM’lerden sesle para çekme özelliğini de hayata geçirdi. Kullanıcılar, Denizbank ATM’lerine yaklaşıp hiçbir tuşa dokunmadan, kartlarını ceplerinden çıkarmadan işlem yapabiliyor.

fastPay uygulamasında yer alan sesle para çek ikonuna dokunup çekmek istediği tutarı söyleyen kullanıcılar, ATM ekranında çıkan onay kelimelerini sesli bir şekilde fastPay’e söyleyip onay verdikten sonra paralarını çekebiliyor. Bu yeni uygulama telefona temas etmeksizin sadece konuşarak hem ATM’yi, hem telefonu akıllı bir robot olarak kullanabilmeyi mümkün kılıyor.

DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Denizbank’ın Dijital Bankacılık alanındaki vizyonunu, geliştirdiği uygulamalarda temas ettiği müşteriyi minimum yoran ve kullanıcıya maksimum kolaylık sağlayan anlayışla sürekli geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Çelik, sözlerine şu şekilde devam etti: “DenizBank’ın dijital dünyadaki ilkleri devam edecek. Denizbank hesabı olsun veya olmasın fastPay uygulaması birçok avantajı beraberinde sunuyor. Akıllı telefon kullanıcıları cepten cebe 7/24 ücretsiz para gönderebiliyor, ATM’den kartsız para çekilebiliyor, 170 bini aşkın Denizbank üye işyerinde anında cepten ödeme yapılabiliyor ve internet alışverişlerinde kart bilgileri girmeden güvenli bir şekilde ödeme imkanına sahip oluyor. Hayata geçirilen bu yeni uygulama ile global anlamda mobil bankacılık sektöründe yine bir ilke imza atıyoruz. Mobil Bankacılık sektöründe daima ilkleri hedefleyen fastPay, bu yeni özelliği ile de kullanıcılarına eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Mobil cüzdan olma özelliği ile cüzdan taşıma derdine son veren fastPay, ATM’den sesle para çekme özelliği ile artık ATM tuşlarına dokunmaya bile gerek kalmadan kolayca para çekme konforunu sunuyor. Herkesi bu olanaktan yararlanmaya davet ediyoruz.” dedi.

Denizbank’ın fastPay uygulaması; geçtiğimiz yıl The Banker dergisinin Mobile Banking Innovation birincilik ödülünü, The Banking Technology Awards’ın 2013 En iyi ödeme sistemi dalında büyük ödülünü ve bu yıl da Paybefore Awards Market Mover birincilik ödülünü aldı.

haberler.com

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla