Anasayfa Haberler Yeni nesil GoPro’lar resmen duyuruldu

Yeni nesil GoPro’lar resmen duyuruldu [Video]

0 549

Kısa bir süre önce görselleri ve teknik detayları ortaya çıkan GoPro ailesinin yeni üyeleri HERO4 Black, HERO4 Silver, HERO resmi olarak duyuruldu. Tasarım açısından birbirlerine benzeyen kameralar, sahip olduğu özelliklerle birbirlerinden ayrılıyor. İlk etapta ailenin en güçlü üyesi GoPro HERO4 Black ’in teknik detaylarından bahsedelim.
Geçtiğimiz yıl satışa sunulan HERO3 Black ’in yerini alan HERO4 Black, eski modellere kıyasla daha gelişmiş bir görüntü kalitesi sunuyor. 2 kat daha güçlü bir işlemciyle beraber gelen kamera, 30 fps ’de 4K, 120 fps ’de 1080p video kaydı yeteneğine sahip. Mobil cihazlarla iletişim için Wi-Fi ve Bluetooth ’a da destek veren kamera, buna ek olarak 12 megapiksel çözünürlüklü (30fps) fotoğraf çekebiliyor. Şimdiye kadarki en gelişmiş GoPro cihazı olduğu belirtilen GoPro HERO4 Black ’te SuperView adı verilen bir özellik yer alıyor. Bu özellik sayesinde mevcut geniş açılara kıyasla daha geniş açılı video kaydı yapmak mümkün.
Otomatik düşük ışık modu sayesinde ise ışık koşullarına göre kare hızlarını değiştirip ortaya güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Protune ise fotoğraf ve videolarda manuel kontrol ayarlar yapabilmeye olanak sağlıyor. Video ve fotoğrafların renkleri ve ISO ayarları bu özellik sayesinde ayarlayanabiliyor. Kamera ayrıca 40 metreye kadar su geçirmiyor. Tabii bunun için su kabı kullanmanız gerekiyor. Kameranın iki farklı versiyonu bulunuyor. Bu versiyonlar sahip olduğu aksesuarlara birbirlerinden ayrılıyor. GoPro ailesinin bir diğer üyesi HERO4 Silver, dokunmatik ekrana sahip ilk GoPro kamerası olarak göze çarpıyor. Kamera bu dokunmatik ekran üzerinden kolayca kontrol ediliyor. Silver modelinde 4K video kaydı özelliği yer almıyor. Kamera 60 fps ’de 1080p, 120fps ’de 720p video kaydedebiliyor. Fotoğraf çekimi ise HERO4 Black ile aynı. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarının da yer aldığı kameranın HERO4 Black ’te olduğu gibi Surf ve Music versiyonları bulunuyor.
Ailenin giriş seviye kullanıcılara yönelik geliştirdiği HERO modelinde ise 30 fps ’de 1080p, 60fps ’de 720p video kaydı yapabilmek mümkün. 5 megapiksel çözünürlüğünde (5fps ’de) fotoğraf çekebilen kamera, diğer iki kamerada yer alan Wi-Fi ve Bluetooth ’a destek vermiyor. 40 metre derinlikte rahatlıkla kullanılabilen kameranın birlikte gelen su kabı çıkarılamıyor. Mevcut GoPro aksesuarlarıyla uyumlu olan kamera, diğer kameralardaki gibi fotoğraf çekimi ve video kaydını microSD kartlara kaydediyor. 5 Ekim‘de piyasadaki yerini alacak kameralardan GoPro HERO4 Black, yaklaşık 480 pounddan, HERO4 Silver yaklaşık 380 pounddan, HERO ise yaklaşık 125 pounddan satışa sunulacak. GoPro HERO4  ile kaydedilmiş videoları haberin devamında izleyebilirsiniz. VİDEO

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla