Anasayfa Haberler Youtube Kötü Emellere Alet Oluyor!

Youtube Kötü Emellere Alet Oluyor!

0 462

 Biz Youtube’u masum masum video seyretmek için kullanırken, bir taraftan da suçluların yuvası haline gelmiş durumda.

Digital Citizens Aliance isimli online güvenlik girişiminin yayınladığı rapor ilginç sonuçları ortaya çıkardı. Hacker’lar artık ele geçirdiklerikredikartı bilgilerini satmak için Youtube videolarını kullanıyor. Halihazırda, on binlerce Youtube videosunda, çalıntı kartları satmak için ilanlar ve bilgiler yer alıyor.Grubun araştırmasına göre Hacker’lar, ele geçirdikleri kartları satmak için Youtube videolarınareklamveriyorlar.

Ayrıca, çoğu hacker, yasa dışı işlerle uğraşmak isteyecek potansiyel müşterilerine ulaşmak için kredi kartı numaralarının nasıl çalınacağına dair yöntemler anlatan videolar hazırlayıp yüklüyorlar. Böylece Youtube hızlıca bir suç üniversitesi haline geliyor.Google, Youtube üzerinde yasa dışı içeriğin barınmasına izin vermiyor ancak Google’ın da milyarlarca videoyu tek tek denetleme şansı yok.

Ancak şikayet üzerine harekete geçebiliyor. Fakat şikayet üzerine silinen videolara rağmen Youtube’da halen kredi kartlarının nasıl çalınacağını anlatan 16 binvideoyer alıyor. “CC ve CCV numaralarını çalmak” ifadelerini arattığınızda ise 9 bin sonuca ulaşıyorsunuz.

Google bu problemleri çözebilmek için videoları tarayacak bir güvenlik yazılımı geliştirmeye çalışsa da bu iş kolay değil ve daha uzun bir süre, videoların insanlar tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.

haberler.com

YORUM BULUNMUYOR

Yanıtla